Neden Türkiye / Adana?


Sağlık alanında medikal hizmet standartlarının, dünya kalite standartlarında ilgili kurumlarca onaylanmış sağlık hizmeti sunan kuruluşları ve konusunda uzmanlaşmış uzman hekimleri, iklimi, tarihi dokusu ve dünyanın her yerine kısa uçuşları ile Türkiye tercih edilen bir ülkedir

Medikal Hizmet
Doğu ve batı arasında köprü oluşturan Türkiye’nin uluslararası akredite özel hastanelerine sahip ili ADANA, özgün dokusu, tutarlı fiyat ve kaliteli hizmet özellikleri nedeniyle Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 3 ilinden biri durumundadır.

Çukurova bölgesinin merkezi Adana kenti, tarihi M.Ö. 8000 yılına dayanan, 40 farklı medeniyete ev sahipliği yapmış, ılıman iklimi, zengin bitki örtüsü, termal yer altı kaynakları, akarsuları ve doğasıyla sağlıklı bir yaşam merkezi olarak çeşitli medeniyetler tarafından her zaman tercih edilmiştir.

Ulusal düzeyde gerçekleştirilen yatırımlara paralel olarak Adana'da önemli sağlık yatırımları da hayata geçirilmiştir.

Adana'da 12 adet Sağlık Bakanlığı hastahanesi, 2 adet üniversite hastahanesi, 11 adet özel hastahane, 40 adet özel tıp merkezi ve özel tıp dal merkezi ile hava - kara ambulans servisi yurtiçi ve yurt dışından gelen hastalara önemli alternatifler sunmaktadır. Adana ilinde toplam 5.950 hasta yatak kapasitesi bulunmaktadır. Her branşta, her yaş grubuna teşhis ve tedavi amaçlı ileri tıp teknolojisi kullanılmakta, alanında ulusal ve uluslar arası düzeyde yetkin hekim ve teknik elemanlardan kurulu kadrolar görev yapmaktadır. JCI akreditasyon belgesine sahip 1 adet üniversite hastanesi ve 3 özel hastane ile 2 akredite laboratuvar yer almaktadır.

Turizm Hizmeti
Toros dağları’nın güneyinde Akdeniz’e 30 km mesafede yer alan Adana, Çukurova’da Seyhan nehri üzerine kurulmuştur. Kışları ılık ve yağışlı yazları sıcak ve kuraktır. Adana’da kesinlikle ziyaretçiler için herhangi bir konaklama sorunu yoktur. Dünyanın her yeri ile bağlantılı uçuşlar gerçekleştiren uluslararası havaalanı şehir merkezine sadece 10 km mesafededir ve bu da yaklaşık olarak 10 dakikalık bir mesafe demektir.

Günübirlik ya da birkaç günlük tarihi - kültürel ve kutsal bölgelere yapılan turlar, doğa yürüyüşü, av turizmi, mağara ve kanyon turizmi için dünyada az rastlanan güzelliklerle doludur. Hastalarımız Akdeniz'e kıyısı olan  Yumurtalık ve Karataş ilçelerinde denizin; Ceyhan - Misis - Tarsus - Kazanlı - Mersin - Antakya - Gaziantep - Ürgüp - Göreme ve Kıbrıs adasının tarih, doğa ve kültürel yapısının keyfini çıkararak farklı bir tecrübe yaşayabilirler. Yörenin zengin mutfağında Adana kebabını ve şalgamını denemenizi tavsiye ederiz.

Sonuç olarak;
Çukurova bölgesinin merkezi Adana, hastalarımızın tatil yapar gibi sağlığına kavuşmaları için organize edilmiş bir kenttir. Buna hastanelerimizin yüksek teknolojisini ve hekimlerimizin tecrübesini de eklerseniz geriye sadece hoş bir seda ve ucuz, güvenli, hızlı, doğru, etkin multidisipliner sağlık turizmi platformu yanında misafirperver kent kalır. Bir de sağlığınız…